Piilu paralleel-universumisse

Veidi aega tagasi panin ma müüki mõned riided, et oma triiki täis garderoobi veidigi ruumi teha. Riputasin oma kuulutuse Facebook Marketplace'i, mis avas ukse paralleeluniversumisse mu enda kodulinnas.
Helistas mulle Jelena (nimi muutmata) ja küsis, kas võib punast jakki proovima tulla. Ma ei olnud kade ja ütlesin, et muidugi. Tema seepeale, et kus ma elan. Ütlesin, et Tähtveres, Veski tänaval.

Pikk vaikus telefonitorus. Ta ütles, et pole Tähtverest ega Veski tänavast eluski kuulnud. Laiendasin siis selgitust, et täpsemalt elame me Tähtvere ja kesklinna vahel. Vaikus. Seal Kassitoome kõrval, täiendasin. Ta polnud neist ühestki midagi kuulnud, aga päris abivalmilt, kas see on seal Rimi lähedal?
Pidin tunnistama, et ühtegi Rimi meie kodu lähedale ei jää. Ta küsis, mis siis meie kodu lähedal on?

Ütlesin, et Mandli kohvik. Muidugi ei polnud ta sellisest kohast eluski kuulnud. Ta ka ei andnud alla ja küsis, et kas meie lähedale jääb see Maxima. Ütlesin et ei, ka Maximat meie kodu juures pole.

Ta oli nõutu. Mina ka. Siis mul plahvatas, et me asume kohe katoliku kiriku juures. Siis ta uuris, et kas see asub seal Riia mäel. Ütlesin, et ei.

Ütlesin talle täpse aadressi ja soovitasin mõnest kaardirakendusest järele vaadata. Sellest polnud kasu. Jelena loobus ja lubas mõne päeva pärast uuesti helistada.

Ta helistas taas ning ütles, et läheb varsti Tallinna. Siis mul plahvatas, et väga hea, tee Tallinna läheb peaaegu et meie kodu juurest mööda. Ta ütles, et läheb bussiga. Ma ütlesin, et no vot me elame sellesama tänava läheduses, mis pealinna sõites Jakobi mäest üles jõudes vasakut kätt jääb. Jelena päris, et kas meie kodu lähedale jääb siis Ujula Konsum. Pidin nentima, et paraku mitte.

Siis Jelenal plahvatas, et kas me elame Supilinnas? Ütlesin, et jah suund on õige, aga et Tallinna minnes ja Supilinnast mööda sõites tuleb keerata vasakule Tähtvere poole. Ta tegi viimase jõupingutuse ja küsis, kas me elame Eedeni keskuse kõrval. Paraku siiski mitte.

Jõudsin järeldusele, et me asume kohas, kus pole vähemalt kilomeetri raadiuses mitte ühtegi poodi, kaubanduskeskusest rääkimata.

Hea kaaslinlane või muidu taibukam geograaf, palun anna nõu, kuidas võiks Jelena jõuda ihaldatud punase jakini? Seiklejatel palun mitte kirjutada.

PS: Itaalias tehtud imekena jakk on jätkuvalt saadaval.
Eelmine
Sel aastal kinke ei saa
Järgmine
Tule imetlema Anne Veski legendaarseid kleite!

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 10

KHYULwxQO yIVDFPsxKGfa Apr 21, 2020
zbwHeRFsCcWGrfZ EeDqmwUiWuVJLt Apr 21, 2020
JCzNqxEvSpOdZ layuMiCqKp Jul 09, 2020
BmoVwcptTPab NMRhVrlptDOBwf Jul 09, 2020
vwLRpqyJs fviwtDNlFoYSQqas Aug 06, 2020
EQJAITwuYGN lBFhIKGgHVTy Aug 06, 2020
cwqJPbUSXV yejupszcNXKOMPn Aug 26, 2020
cNSIOTmHQKq xgQztENOTS Aug 26, 2020
RSsFGDYa pKolsSXJ Sep 29, 2020
BOhwRZinVI NOaPYGTockqZUKnI Sep 29, 2020