Mitmike vanematele topelt emapalk

Kuna te keegi ilmselt Maalehte ei loe, siis kopeerin siia artikli Tartu uuest projektist "Ellu jäämise kunstid".
Tartu linn jätkab eksperimentaalse projektiga "Ellu jäämise kunstid", mille eesmärk on kokku saada 100 000 tartlast ning mille käigus makstakse mitmike vanematele topelt vahemahüvitist.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on väga raske püsida viie lasterikkama omavalitsuse hulgas ning jätkuvalt jääb Tartu elanike arv alla 100 000. Just seetõttu ongi uus projekt ellu kutsutud.

Linnavalitsuses on moodustatud spetsiaalne komisjon, mis teeb valitud kõrgharitud naistele vanuses 30+ ettepaneku saada ühe lapse asemel korraga vähemalt kaks järeltulijat.
Esimene projektiga liituja oli hambaarst ja toona ühe lapse ema Kairi Rebase. „Olen juba lapsena tahtnud kaksikuid saada. Nüüd avanes selleks harukordne võimalus ning olen tulemusega ülirahul,” sõnas Rebase. „Kaalun tõsiselt ka teist korda projektiga liitumist.”

Ettevõtja ja nüüd juba nelja lapse ema Liina Pulges suhtus esialgu kogu ettevõtmisesse eelarvamusega. „Olin kindel, et meie perele piisab kahest lapsest, sest nagu iga lapsevanem teab, on laste kasvatamine päris kallis lõbu. Topelt vanemapalk aga pani mind oma arvamust muutma, sest eks me ikka unistasime ka kolmandast lapsest.”
Pulges ütles, et ta ei kujuta ette, kuidas oleks nende pere kaksikute sünnijärgselt hakkama saanud vaid ühe emapalgaga. „See on ikka uskumatu, kui suured summad on meie pere pidanud pärast kaksikute sündi välja käima. Alates sellest, et pidime ostma seitsmekohalise auto, et meie kuueliikmeliseks kasvanud pere korraga sõitma saaks minna.”

Sotsiaalse sidususe minister on selle eksperimentaalse projektiga kursis ning kiidab algatust igati. „Kui vaadata Eesti demograafilisi prognoose järgnevateks aastakümneteks, siis on täiesti selge, et iga sündiv laps on meie riigis kulda väärt. Nüüd saame lapsi korraga topeltkoguses ning need kõrgharitud emad, kes ühekaupa lapsi saades oleks kodus aastaid kauem, tulevad nüüd kiiremini tööturule tagasi. Selle projektiga võidavad kõik.”
Kui Tartu linnavalituse demograafiakomisjon tulemused heaks kiidab, siis plaanitakse järgmise aasta linnaeelarvesse projekti tarbeks lisasummad ning alustatakse ettevõtmise tutvustamisega ka teistes omavalitsustes.

Loe lisa:
„Miks on projekti käigus sündivad lapsed vaid poisid?”
Mirjam Somelar: „Mitmike ootamine on katsumus omaette”
Nipunurk: kuidas saada kaksikuid? 

Lõpetuseks - kes veel aru ei saanud, siis tegemist on ühe tõejärgse ajastu uudisega ehk seos päriseluga on täiesti juhuslik.
Eelmine
Võida tasuta piletid!
Järgmine
#aastaema Liina Pulgese kontod said täis!

Lisa kommentaar

Email again: